Ефірні олії застосовуються у багатьох косметичних засобах для омолодження шкіри. Вони хороші тим, що борються проти в'ялості і зморшкуватості, тільки в покупних засобах їх вміст настільки мало, що іноді крем або інший продукт, що доглядає, не виправдовує витрачених коштів. Саме для таких випадків варто скористатися народними перевіреними рецептурами, підібравши їх під свою шкіру та дотримуючись особливостей використання ефірних олій.
Що треба знати перед використанням таких речовин
Натуральні ефіри є висококонцентрованим продуктом, який не можна використовувати в натуральному вигляді, щоб не нашкодити собі і не отримати опік. Олії, що застосовуються, виготовляються шляхом віджиму з насіння, листя і квітів рослин.
Ефіри виходять при першому віджимі, з другим з'являються косметичні олії. Змішувати ці два різні продукти не рекомендується, занадто висока у них буде концентрація.
Застосування ефірних олій має відбуватися з деякими застереженнями:
- Їх не можна змішувати понад 7 штук за один раз. Найчастіше у домашніх рецептурах зустрічається суміш із двох-трьох компонентів.
- Перед застосуванням кожну олію необхідно перевірити на переносимість її шкірою, тому необхідно виконати тест на алергічні реакції. Для цього потрібно нанести кілька крапель вибраної олії на зап'ясті, трохи розтерти її і почекати чверть години, якщо жодних відхилень не з'явитися, тоді ефір можна застосовувати.
- Ефірні рослинні продукти мають сильний запах, який може негативно впливати на людей з чутливим нюхом або майбутніх і годуючих мам. Масляні пари потрапляють в організм через дихальні шляхи і можуть спровокувати алергію у дитини, що виношується.
- Використовувати те саме масло можна протягом трьох тижнів, потім його обов'язково потрібно замінити якимось іншим аналогом, а через такий же проміжок можна повернутися до свого початкового вибору. Це необхідно, щоб не викликати звикання шкіри.
- Ефіри мають фототоксичність, їх краще не використовувати безпосередньо перед виходом на вулицю, інакше піде гіперпігментація.
- Вибирати ефірні олії слід за їх дією на певний тип шкіри та запаху, деякі корисні рослинні продукти мають дратівливий аромат, який може призвести до головного болю.
- При попаданні ефіру в очі або на слизові оболонки інших органів необхідно виконати промивання кип'яченою водою або очними краплями.
- Мастила наносяться на шкіру без розтирань і її розтягувань, найбільш інтенсивно обробляючи проблемні ділянки.
- Після з'єднання ефіру з основою, якою виступає крем або лосьйон, отриману суміш можна наносити на декольте, обличчя та шию. Базу краще підігріти до 40 градусів.
Види ефірних олій для омолодження особи та способи їх використання
Сучасна косметологія пропонує величезне різноманіття різних засобів для догляду за тілом. Особливою популярністю останнім часом як косметичні препарати користуються ефірні олії, відомі своїми унікальними цілющими та омолоджуючими властивостями для організму.
Зокрема, омолоджуючі ефірні олії здатні надавати розгладжуючу, тонізуючу, а також низку інших позитивних впливів.
Ефірні есенції, дія яких спрямована на шкірне омолодження, представлені у великому різноманітті. Серед найбільш підходящих для омолоджування ефірних олій виділяють наведені нижче.
Розмаріна
Воно добре допомагає впоратися із проблемами жирної шкіри:
- чорними точками та вугровим висипом;
- надлишками жирових виділень;
- розширеними порами;
- гнійно-запальними висипами;
- нерівностях епідермісу.
З нього можна готувати маску, що очищає, яка усуває омертвілі клітини і дарує шкірі матовість. Для її приготування слід змішати 4 краплі розмарину з|із| 2 ст. ложками олії виноградних кісточок.
Троянди
Цей ефір добре зволожує шкіру разом з кремом, він тонізує її і омолоджує, шляхом відновлення еластичності, навіть в'яне шкіри. Рожевий ефір здатний:
- усунути перші зморшки;
- прибрати осередки запалень;
- відновити нерівність контуру;
- вирівняти поверхню рубців та шрамів;
- надати шкірі пружності;
- відновити контур обличчя.
Омолоджуючий засіб із олії троянди. До нього входять: вітамін Е, рідкий мед у кількості 20 грам, масло мигдалю та троянди, яких потрібно взяти по 2 краплі. Після змішування всіх компонентів суміш витримується на обличчі протягом півгодини. Потім усі залишки маски змиваються.
Жожоба
Його отримують з плодів вічнозеленого чагарника шляхом пресування, більшу частину продукту складають жирні кислоти, разом з ними присутній колаген і вітамін Е. Олія має багато корисних для шкіри властивостей: зволожує її, живить, сприяють пом'якшенню та прискореній регенерації.
Як омолоджуючий засіб з масла жожоба застосовується лосьйон, який готується з 3 крапель лавандового ефіру, 7 ст. ложе жожоба і 4 краплі олії насіння моркви. Всі інгредієнти з'єднуються та перемішуються у скляній ємності, краще для цього приготувати невелику пляшечку. Її вміст слід наносити на особу двічі на день, повторювати процедуру протягом 10 днів, а потім достатньо буде користуватися лосьйоном один раз на два дні.
Какао
Його часто використовують у складах антивікових масок, кремів та сироваток, через його великий спектр позитивних сторін:
- запобігає шкірним висипанням;
- насичує епідерміс вологою;
- усуває дрібні зморшки і робить менш помітними місця акне або заглиблення, що залишилися після фурункулів;
- підвищує пружність та еластичність шкіри;
- надає особі здорового відтінку.
Омолоджувальна маска з масла какао готується таким чином:
- взяти 1 ч. л. какао продукту та з'єднати її з такою ж кількістю згущеного молока та фруктового соку;
- олію перед самим застосуванням варто підігріти, щоб забезпечити оптимальне змішування продуктів;
- маску наносять на обличчя і витримують протягом чверті години, а потім змивають теплою водою або трав'яним настоєм.
Сандала
Деревний аромат цього масла застосовують у найдорожчій парфумерії, в цілющі властивості цього дерева використовується в косметології від пігментних плям, ластовиння і в'ялості шкірних покривів. Сандал зволожує їх та покращує тонус судин.
Омолоджувальний рецепт на основі олії сандалу виглядає наступним чином: необхідно з'єднати 16 мл олії сандалу, стільки ж ефіролі ветивера, 3 краплі ладану та 1 краплю сандала. Після нанесення суміші на особу її потрібно витримати протягом 25-30 хвилин.
Вона не тільки омолоджує шкірні покриви, а й усуває вугрові висипи.
Відгуки та ціни
Ефірні олії цілком доступні за ціною і є відмінними засобами для продовження молодості шкіри, для успішного їх використання потрібно лише дотримуватися загальних рекомендацій і в жодному разі не наносити їх на шкіру в натуральному вигляді. Рецептур з ними багато, вгадати відразу з підходящий складно, тому потрібен час, щоб знайти оптимальний варіант для своєї шкіри.
Тим, хто переживає, що масло може забити пори, можна не сумніватися в його застосуванні, так як в основі їх вміст настільки мало, що ніяк не впливає на це, до того ж натуральний продукт легко проникає крізь шкіру, необхідно тільки підібрати справжнє масло.
Можна придбати цілі набори масел, але треба враховувати, що з цих натуральних продуктів є термін придатності, що у середньому становить 3 роки.